Przyszło ochłodzenie, mgły, ustał wiatr. Wraz z ochłodzeniem wrócił SMOG. Niestety na pogorszenie jakości powietrza nie trzeba było długo czekać.

 

Jeśli musisz wyjść z domu dobrze jest chronić swoje zdrowie. Oryginalną maską ochronną spełniającą wysokie standardy oraz posiadającą certyfikaty jakości.

VOGMASK – jedyna taka maska z certyfikatem CE MASKI WIELOKROTNEGO UŻYTKU i atestem odzieży ochronnej BHP (PPE)!

Wybierając produkt zawsze szukaj znaku certyfikacji CE z literka R – czyli wielokrotnego użytku.

Ochrona zdrowia wymaga najwyższej jakości produktów i nie zna kompromisów! Vogmask gwarantuje najwyższą jakość, pełną certyfikacje CE oraz potwierdzona klasyfikacje jako odzież ochronna!

Mikrowłókna Maski ochronnej Vogmask N99 spełniają standardy efektywności NIOSH ( Amerykańska agencja rządowa National Institute for Occupational Safety and Health) dotyczące wdychanego. #vogmask #maskaantysmogowa #maskaochronna #smog

why vogmask 450x184 - Nowe maski antysmogowe Vogmask Seria '12' certyfikowane jako specjalistyczne środki ochrony osobistej BHP

Już niebawem w naszym sklepie www.antysmogowe.pl pojawią nowe maski antysmogowe Vogmask N99CV Seria ’12’  certyfikowane jako specjalistyczne środki ochrony osobistej BHP „Personal Protective Equipment”   EN 149:2001+A1:2009, CE 642133, FFP1R

Maski przeznaczone do ochrony dróg oddechowych przed smogiem – pyłami zawieszonymi, mikrocząsteczkami, bakteriami, alergenami.

VOGMASK – jedyna taka maska z certyfikatem CE MASKI WIELOKROTNEGO UŻYTKU i atestem odzieży ochronnej BHP (PPE)!

Wybierając produkt zawsze szukaj znaku certyfikacji CE z literka R – czyli wielokrotnego użytku. Maski bez znaku CE prawdopodobnie nie spełniają norm europejskich jakościowych i nie powinny być dopuszczone do sprzedażny w EU. Maski z certyfikatem CE z literka N lub NR – to maski JEDNORAZOWEGO użytku!

Nie dajcie się oszukać, ochrona zdrowia wymaga najwyższej jakości produktów i nie zna kompromisów! Vogmask gwarantuje najwyższą jakość, pełną certyfikacje CE oraz potwierdzona klasyfikacje jako odzież ochronna! VOGMASK ochrona w najlepszy stylu!

smog Warszawa 450x235 - Smog w Warszawie - czy od zeszłego roku coś się zmieniło?Smog towarzyszył nam niemal całą zeszłą zimę. W niektórych częściach kraju skażenie powietrza pyłami przekraczało 3 tys. procent normy. Minął rok. Czy społeczne niezadowolenie, zainteresowanie mediów i działania polityków dały nadzieję na zmiany? Smog w Warszawie – czy od zeszłego roku coś się zmieniło?

fot. maciejmargas.com

Sejmik województwa mazowieckiego uchwalił tzw. uchwałę antysmogową. Jej projekt zakłada okres 5 lat na likwidację najbardziej zanieczyszczających kotłów oraz zakazuje palenia odpadami węglowymi i wilgotnym drewnem. Równocześnie prowadzone są programy dofinansowań dla osób wymieniających piece na bardziej nowoczesne.

– Warszawski ratusz rozpoczął akcję informacyjną w tym zakresie, ale to działania niewystarczające. W zeszłym roku wniosków o dotacje było ok. 400, mimo że liczba potencjalnych beneficjentów, spełniających wymogi urzędu, przekraczała 12 tysięcy. Grupa osób świadomych zagrożenia, jakie powoduje smog i grupa właścicieli starych, nieekologicznych pieców nie pokrywają się. Bez odpowiednich narzędzi prawnych pozwalających kontrolować poziom emitowanych zanieczyszczeń i egzekwować wymianę urządzeń grzewczych, ratusz niewiele osiągnie – mówi Kuba Karliński, członek zarządu zespołu ekspertów Magmillon.

Więcej przeczytasz na portalsamorzadowy.pl

Zapraszamy do lektury testu opublikowanego na łamach portalu http://healpolska.pl/ Dowiecie się z niego czy, jakie i kiedy warto założyć maskę antysmogową.

Maski antysmogowe – skuteczna ochrona zdrowia czy jedynie nowa moda?

coal2 1 450x318 - Nowe maski ochronne w sklepie antysmogowe.pl

Wychodząc na przeciw Państwa potrzebom wprowadzamy do naszego sklepu kolejne produkty. Tym razem są to produkty polskich producentów Emaska oraz CityMask.

Krótki opis Produktów Emaska:

Polski produkt najwyższej jakości, stworzony w 100% z naturalnych materiałów i z dbałością o każdy, najmniejszy szczegół.

EMASKA postała z myślą o wszystkich, którzy potrzebują codziennej ochrony przed wdychaniem zanieczyszczeń powietrza – w czasie drogi do szkoły, pracy, czy rekreacyjnego przebywania na zewnątrz. Nasz produkt to efekt pracy ludzi o różnorodnych umiejętnościach, których połączyła idea stworzenia maski przeciwsmogowej na co dzień, stylowej, a zarazem wygodnej. Poświęcamy duża uwagę procesowi tworzenia, zależy nam na wysokiej jakości, dlatego cała produkcja odbywa się w Polsce.

Co nas wyróżnia: – styl casual dla każdego: modele damskie, męskie, dziecięce – naturalne materiały i duży wybór wzorów – profesjonalny, testowany wymienny filtr węglowy – system regulacji dopasowujący maskę do kształtu twarzy

 

Maski CityMask  są produktami najtańszymi w naszej ofercie.

 

Produkcją Półmasek CityMask jest polski producent FILTER SERVICE Sp. z o.o. Firma jest liderem krajowym w produkcji półmasek filtrujących we wszystkich klasach przeciwpyłowej ochrony dróg oddechowych.

Zarówno półmaski higieniczne, jak i certyfikowane produkowane przez Filter Service zabezpieczają przed smogiem. Półmaski filtrujące badane są w głównym laboratorium firmy lub wydziałowym. Produkowane przez Filter Service Sp. z o.o. półmaski są wykonane z materiałów, które nie wpływają niekorzystnie na zdrowie, higienę użytkownika, nie powodują uczuleń. Nie mamy rozmiarówki półmasek, jednak w zależności od typu półmasek można dobrać półmaskę do każdej twarzy.

 

513gallery - Krakowski Alarm Smogowy rozpoczyna realizację programu LIFE "Małopolska w zdrowej atmosferze"

Miło nam poinformować, że Stowarzyszenie Krakowski Alarm Smogowy rozpoczyna realizację projektu „Małopolska w zdrowej atmosferze”, współfinansowanego przez unijny program LIFE oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Koordynatorem projektu jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, a jako współbeneficjenci i partnerzy uczestniczyć w projekcie będzie 38 gmin, Krajowa Agencja Poszanowania Energii, Słowacki Instytut Hydrometeorologiczny (SHMU), Ministerstwo Środowiska Republiki Czeskiej (MZP) oraz VITO – The Vlaamse Instelling voor Technologisch Onderzoek z Belgii, czołowa europejska instytucja zajmująca się modelowaniem zanieczyszczeń powietrza oraz nasze stowarzyszenie. Celem projektu jest wdrożenie w Małopolsce Programu ochrony powietrza oraz osiągnięcie standardów jakości powietrza wymaganych w prawie krajowym i unijnym. Realizację zaplanowano na lata 2015-2023. Wartość programu to 70 mln zł (17 mln euro). LIFE zakłada m.in. stworzenie sieci Eko-doradców, którzy na poziomie gmin będą wspierać wdrażanie Programu ochrony powietrza i organizować programy dofinansowania dla mieszkańców pozwalające na wymianę ogrzewania na ekologiczne. Przeprowadzona zostanie również dwuletnia kampania medialna oraz szerokie działania edukacyjne skierowane do różnych grup społecznych. Eko-doradcy będą służyć mieszkańcom pomocą przy pozyskaniu finansowania na wymianę kotłów węglowych, działania termomodernizacyjne, instalację odnawialnych źródeł energii. Krakowski Alarm Smogowy będzie odpowiedzialny między innymi za: – koordynację dwuletniej kampanii medialnej prowadzonej na terenie Małopolski (billboardy, telewizja, radio, internet, mailing, prasa, media społecznościowe); – koordynację oraz produkcję materiałów do sześcioletniej kampanii edukacyjno-informacyjnej prowadzonej na terenie gmin uczestniczących w projekcie (materiały dla lekarzy, nauczycieli, księży, mieszkańców, między innymi ulotki, plakaty, broszury, ulotki, gry interaktywne, karty prac dla dzieci); – koordynację działań edukacyjnych prowadzonych na terenie gmin uczestniczących w projekcie: debaty, happeningi, targi, „białe soboty”, konkursy dla dzieci, spotkania dla mieszkańców, itp.; – prowadzenie trzech dużych konkursów grantowych dla organizacji pozarządowych z terenu Małopolski, których celem będzie edukacja społeczności lokalnych w zakresie zanieczyszczenia powietrza; – zakup i wykorzystanie pięciu przenośnych pyłomierzy do badania jakości powietrza w miejscach, gdzie nie ma stałego monitoringu państwowego; – prowadzenie regularnych badań świadomościowych wśród mieszkańców Małopolski; – rozwój i wdrożenie systemu certyfikatów „Dbam o powietrze” dla podmiotów gospodarczych z terenu Małopolski: pensjonaty, hotele, restauracje, itp.

Źródło: www.krakowskialarmsmogowy.pl

W dniu 01.10.2015, przed inauguracją roku akademickiego na Uniwersytecie Jagiellońskim w ​Audytorium Maximum przedstawiciele Polskiego Alarmu Smogowego przekazali na ręce Prezydenta Andrzeja Dudy apel, który podpisało już ponad 10 tysięcy obywateli.

W apelu zwracają się oni o podpisanie nowelizacji art. 96 ustawy Prawo ochrony środowiska, która pozwoli samorządom na wyeliminowanie najbardziej trujących urządzeń grzewczych i paliw stosowanych do ogrzewania. Nowelizacja stwarza szansę na znaczne ograniczenie wysoce szkodliwego zjawiska, jakim jest spalanie śmieci w domowych instalacjach grzewczych, poprzez możliwość wprowadzania wymogów emisyjnych dla domowych kotłów i pieców.

Przed spotkaniem z Prezydentem pracownikom Kancelarii Prezydenta zostały przekazane zużyte filtry z pyłomierzy, obrazujące jakość małopolskiego powietrza. Filtry z oficjalnych stacji monitoringu nie pozostawiają złudzeń – powietrze jakim oddychają mieszkańcy Małopolski jest trujące. Takie same filtry znajdziemy w Krakowie, Zakopanem, Rabce czy Suchej Beskidzkiej.

Podczas krótkiego spotkania z Prezydentem, w imieniu wszystkich obywateli, przedstawiciele poprosili o podpisanie nowelizacji ustawy antysmogowej.

Prezydent odpowiedział, że już jako poseł zajmował się problemem powietrza w Krakowie i że już niedługo, bo do 6 października podejmie decyzje.

Naczelny Sąd Administracyjny w dniu 25 września 2015 oddalił skargi kasacyjne, uznając nieważność antysmogowej uchwały Sejmiku Województwa Małopolskiego. Oznacza to, że w Krakowie nie ma skutecznych regulacji, które pozwoliłyby na walkę z niską emisją.

Podpisz apel na: http://akcjademokracja.pl/powietrze

smog1 450x298 - W jakim mieście Smog skraca życie najbardziej? W jakim mieście Smog skraca życie najbardziej? Sprawdź o ile smog skraca Ci życie w Twoim mieście.

Zanieczyszczenie powietrza to coraz większy problem polskich miast. Z powodu wysokich cen energii nadal nie możemy sobie pozwolić na ekologiczne ogrzewanie. Portal Twoja Pogoda.pl Sprawdził, gdzie smog najbardziej skraca nam życie.

Szacuje się, że każdego roku z powodu oddychania skażonym powietrzem w Krakowie, który jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych miast w Polsce, przedwcześnie umiera aż 400 osób. Najlepszą jakość ma powietrze prawie całkowicie pozbawione pyłów i gazów, ale takiego szukać można ze świeczką.

Dlatego Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ustanowiła normę stężenia pyłu zawieszonego PM2.5, która w skali roku powinna wynosić 10 µg/m3, ale w warunkach polskich przyjęto 25 µg/m3. Dlaczego pył jest tak niebezpieczny? Ponieważ ma zdolność przenikania przez pęcherzyki płucne, dostając się do krwiobiegu.

Powoduje ogólne osłabienie układu oddechowego zwiększając zachorowalność na astmę, alergię i przewlekłą obturacyjną chorobę płuc. Wpływa szkodliwie na układ krwionośny przyczyniając się do wzrostu liczby arytmii oraz zawałów serca.

Pomimo, że na tle ostatnich lat jakość powietrza w polskich miastach powoli się polepsza, to jednak normy nadal są przekraczane i to notorycznie. Smog skraca nam życie i to w znacznie większej mierze niż nam się to wydaje.

Dowodzą tego badania naukowe poczynione w Chinach, gdzie smog stał się wrogiem publicznym numer jeden. To właśnie tam opracowano wzór matematyczny, zgodnie z którym możemy przeliczyć ile życia odbiera nam fatalna jakość powietrza. Każde 50 µg/m3 pyłu zawieszonego skraca nam życie aż o 3 lata.

 

A jak chronić siebie przed smogiem?

Nie wietrzyć mieszkań podczas smogowych dni, ograniczać przebywanie na powietrzu, nie uprawiać sportów wyczynowych, unikać miejsc szczególnie zanieczyszczonych, a więc głównych arterii komunikacyjnych. Osoby cierpiące na choroby układu oddechowego powinny przyjmować podczas alarmu smogowego medykamenty zgodnie z zaleceniami lekarza.

Lub:

Zainstalować w mieszkaniach specjalne urządzenia oczyszczające powietrze. Podczas przebywania na powietrzu używać maseczki antysmogowej która zatrzymuje 99.% zanieczyszczeń.

Więcej na ten temat przeczytasz na stronie: twojapogoda.pl

017396875 30300 450x253 - 45 tyś Polaków umiera rocznie z powodu Smogu

Maski antysmogowe to coraz częstszy widok na ulicach miast takich Jak Kraków, Katowice, Nowy Sącz czy nawet Zakopane. Wszystkiemu winne jest zanieczyszczone powietrze a świadomi i odważni mieszkańcy Polskich miast zaczynają dbać o swoje zdrowie.

Polskie powietrze należy do najbardziej zanieczyszczonych w Unii Europejskiej – w pierwszej dziesiątce miast o najgorszym powietrzu aż sześć jest z naszego kraju. Ma to tragiczne skutki: według ekspertów na choroby wywołane zanieczyszczonym powietrzem każdego roku umiera 45 tys. osób. Winne są piecyki w domach, gdzie pali się nie tylko węgiel i drewno, ale i śmieci.

Aż 45 tys. osób rocznie umiera w Polsce z powodu zanieczyszczonego powietrza. To kilkanaście razy więcej niż wypadki samochodowe (3,3 tys. osób). Pomimo tego prawie nikt nie zwraca uwagi na słabą jakość powietrza w kraju. A ta jest tragiczna – w badaniu okazało się, że w dziesiątce miast o najbardziej zanieczyszczonym powietrzu zajęliśmy sześć pozycji (Kraków i miasta aglomeracji śląskiej). Pozostałe cztery zajęły miasta z Bułgarii – opisuje  Onet.pl .

Tak wysoki poziom zanieczyszczeń spowodowany jest przez palenie w piecach w domach jednorodzinnych. Bo już samo używanie do tego węgla albo drewna powoduje emisję cząstek stałych (pyłów) do atmosfery, a wiele osób jeszcze pogarsza sytuację paląc śmieci. Domy odpowiadają za połowę emisji zanieczyszczeń, drugie największe źródło to samochody.

Zanieczyszczenia znajdujące się w atmosferze wpływają na nasze zdrowie: mogą powodować nie tylko astmę czy przewlekłą obturacyjną chorobę płuc, ale też raka. Badania wykazują, że mieszkańcy miast, nawet jeśli nigdy nie palili tytoniu, mają kilkakrotnie wyższe ryzyko zachorowania na zwężenie oskrzeli. Dlatego eksperci namawiają, by na własną rękę próbować zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza. Wystarczy zacząć od rezygnacji z palenia śmieci.

źródło: onet.pl

Antysmogowe Vogmask 2 450x300 - Maski Vogmask nowa dostawa rozmiarów dla dzieci!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0],p=/^http:/.test(d.location)?'http':'https';if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=p+'://platform.twitter.com/widgets.js';fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document, 'script', 'twitter-wjs'); Maski Vogmask nowa dostawa rozmiarów dla dzieci

Właśnie odebraliśmy świeżą dostawę masek antysmogowych Vogmask USA w rozmiarach dla dzieci.

W ofercie kilkanaście kolorowych wzorów masek z filtrem N99 oraz zaworami upustowymi. Maski dostępne są w rozmiarach:

XS – Dzieci 0-2 lata (4-10 kg) S – Dzieci 2-6 ( 11-25 kg) M – Osoby w wieku 7-15 lat (26-50 kg) L – Osoby o masie ciała 50-90 kg XL – Osoby o masie ciała powyżej 90 kg

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego po wybór masek z najnowszej kolekcji Vogmask USA.